A
اطلاعات کاربردی سالمندان

لیست خانه سالمندان منطقه ۶ تهران

قسمتی از محله‌های مرکز شهر در منطقه ۶ جای دارند. امیرآباد، جهاد، فاطمی، سنایی، کشاورز، ساعی، جمالزاده، بهجت آباد، ولیعصر و یوسف‌آباد محله‌هایی هستند که در تقسیم‌بندی مناطق، در منطقه ۶ قرار دارند. در ادامه می‌خواهیم از خانه سالمندان منطقه ۶ تهران برای شما بگوییم.

انتخاب خانه سالمندان از سوی خانواده این عزیزان به عوامل زیادی بستگی دارد. برخی از این دلایل می‌تواند شخصی باشد. اما دلیل‌های اصلی می‌تواند مسیرهای دسترسی به منطقه، آب و هوا، نزدیکی به محل زندگی یا کار فرزندان و … باشد.

می‌توان از اتوبان‌های همت، حکیم، مدرس و کردستان به این منطقه دسترسی داشت. از طرفی هم به دلیل موقعیت قرارگیری در مرکز شهر، از وسایل نقلیه عمومی بسیاری هم می‌توان به این قسمت از شهر رفت.

آسایشگاه سالمندان کمال

این مجموعه که یکی از خانه سالمندان منطقه ۶ تهران است، فاصله کمی از میدان فاطمی و مترو جهاد دارد. آسایشگاه کمال، حدود ۳۲ سال سابقه مراقبت و توانبخشی از سالمندان را دارد. این خانه در سال ۱۳۶۷ تاسیس شد و با مجوز رسمی از سازمان بهزیستی پذیرای سالمندان است.

ساختمان آسایشگاه سالمندان کمال، ۳ طبقه و دارای حیاط اختصاصی است. در محوطه حیاط یک آلاچیق و چند صندلی و میز قرار داده‌اند تا در روزهایی که شرایط آب و هوایی مناسب باشد، سالمندی بتوانند نفسی تازه کنند و داخل آلاچیق استراحتی داشته باشند.

حفظ ایمنی برای سالمندان یکی از نکاتی است که خیال شما را بابت نگهداری آن‌ها در این فضاها آسوده می‌کند. خانه سالمندان کمال با نصب حفاظ‌هایی روبروی پنجره، ایمنی افراد مسن را بیشتر کرده است.

پرسنل این مجموعه بر این باورند که روح یک سالمند مانند یک کودک، از رنگ‌های اطراف تاثیر می‌گیرد. از همین رو برای سالمندان بانو، اتاق‌هایی با پرده‌های صورتی آماده می‌کنند.

خدمات این آسایشگاه:

 • حضور پزشک
 • ویزیت و مشاوره پزشکان متخصص
 • ارائه کلیه خدمات تخصصی پرستاری، فیزیوتراپی، کاردرمانی، روانشناسی
 • مددکاری توسط کارشناسان متخصص
 • مراقبت شبانه روزی سالمندان توسط پرسنل باتجربه
 • ارائه برنامه و رژیم غذایی و مشاوره توسط کارشناس تغذیه
 • ورزش به صورت هفتگی
 • روش‌های سرگرم کننده برای سالمندان مانند کتابخوانی
 • برگزاری جشن برای اعیاد ملی و مذهبی

آدرس: میدان فاطمی(جهاد)، خیابان بیستون، کوچه ۲،۱ ، پلاک۵۳

شماره تماس: ۸۶۰۵۲۷۳۵، ۸۸۹۶۸۶۲۶، ۰۹۱۲۵۲۱۰۶۲۵

آسایشگاه سالمندان پناه، خانه سالمندان منطقه ۶ تهران

تاسیس این خانه در سال ۱۳۹۶ با مجوز از سازمان بهزیستی تهران انجام شد. مدیریت این آسایشگاه را آقای محمدرضا جواهری به عهده دارند که خودشان حدود ۱۵ سال در حوزه مددکاری، بازتوانی آسیب امور اجتماعی و توانبخشی به افراد فعال بوده‌اند.

در حال حاضر این آسایشگاه به صورت شبانه‌روزی پذیرای سالمندان است و از آن‌ها مراقبت می‌کند. اما برای پذیرش سالمند قوانینی وجود دارد که بهتر است آن‌ها را بدانید.

قوانین و شرایط آسایشگاه سالمندان پناه

 • شرط سنی یکی از مهم‌ترین شرایط پذیرش سالمند برای آسایشگاه‌هاست. برای خانه سالمندان پناه سالمندان باید سن بالاتر از ۶۰ سال را دارا باشند.
 • در صورتی که تخت خالی برای پذیرش سالمند شما موجود نباشد، به صورت حضوری به این خانه مراجعه کنید و با ارائه پیش‌پرداخت رزرو تخت انجام دهید. در این صورت زمانی که تخت خالی برای سالمند شما موجود شود، پرسنل این آسایشگاه با شما تماس گرفته و مراحل پذیرش را برایتان توضیح می‌دهند.
 • پذیرش سالمندانی که بیماری‎های واگیردار مثل ایدز، سل، هپاتیت، سل و … داشته باشند باعث ایجاد خطر برای دیگر سالمندان و پرسنل مجموعه خواهند داشت. بنابراین این مجموعه از پذیرش این دسته از عزیزان خودداری می‌کند. این موضوع برای سلامت دیگران سالمند بسیار مهم است.
 • علاوه بر بیماری‌های ذکر شده، سالمند باید در سلامت روانی باشد. در غیر این صورت امکان پذیرش برای این افراد وجود ندارد.

در ادامه با خدمات این آسایشگاه که یکی دیگر از خانه سالمندان منطقه ۶ تهران است آشنا شوید.

خدمات خانه سالمندان پناه

 • خدمات ۲۴ ساعته برای سالمندان توسط پرستاران مهربان و باتجربه
 • حضور پزشک و امکان ویزیت در مجموعه
 • فیزیوتراپی توسط تیم باتجربه
 • کاردرمانی
 • حضور روانشناس و ویزیت در این خانه
 • برگزاری کارگاه‌های آموزشی
 • برگزاری مراسم و جشن‌ها در اعیاد و تولد سالمندان
 • انجام خدمات درمانی لازم برای سالخوردگان حاضر در مجموعه

آدرس: خیابان فاطمی، روبروی وزارت کشور، خیابان چهارم (میرزایی بی‌غش)، کوچه رامین، پلاک ۱۰

شماره تماس: ۸۸۹۵۴۱۰۰، ۸۸۹۹۱۵۵۰، ۰۹۱۲۶۱۱۷۷۱۶

خانه سالمندان در یوسف آباد

سالمندان کیلویان

از دیگر خانه سالمندان منطقه ۶ تهران که ویژه اقلیت مذهبی است. محله یوسف‌آباد یکی دیگر از مناطق مرکزی شهر تهران است که از طریق اتوبان کردستان می‌توانید به این قسمت از شهر بروید. مترو میرزای شیرازی و میدان جهاد نزدیک‌ترین ایستگاه‌های مترو به این منطقه هستند.

اگر از لحاظ آب و هوایی بخواهید این منطقه را بسنجید، پارک ساعی در نزدیکی آن قرار دارد.

آدرس: سیدجمال الدین اسدآبادی (یوسف آباد)، خیابان ۲۱، خیابان تهرانی واحد، پلاک ۳۲

شماره تماس: ۸۸۷۱۵۱۹۱

خانه سالمندان منطقه ۶ تهران در محله یوسف آباد

مرکز جامع خدمات توانبخشی سالمندان آبا

این خانه یک شعار برای سالمندان عزیز دارد؛ در محیطی چون خانه، پذیرای عزیزانتان هستیم. این موضوع می‌تواند نشان دهد که حتما تمام تلاش پرسنل این است که سالمند احساس کند در خانه خود به زندگی ادامه می‌دهد.

خانواده سالمندان بر اساس نیاز می‌توانند یکی از برنامه‌های مراقبتی از آن‌ها را انتخاب کنند. شما می‌توانید سالمند خود را به صورت روزانه از ساعت ۸ تا ۱۶ برای مراقبت به این خانه بسپارید و بعد از ساعت ۱۶ او را با خود به خانه ببرید. این پیشنهاد برای افراد کارمندی مناسب است که ترجیح می‌دهند سالمند عزیزشان در ساعات عصر و شب در کنار خودشان باشد. در صورتی که در ساعاتی از روز فردی در خانه نباشد تا از سالمند شما مراقبت کند، می‌توانید او را در این ساعات به خانه سالمندان آبا ببرید.

یکی دیگر از راه‌های نگهداری از سالمندان به صورت شبانه روزی است. شاید رفت‌و‌آمد برای سالمند شما سخت باشد و حتی ساعت کاری خودتان هم به صورت منظم در طی روز نباشد، در این صورت به صلاح سالمند و شما این است که از گزینه مراقبت شبانه روزی استفاده کنید.

خانه سالمندان آبا هم مانند دیگر مراکز نگهداری از سالمندان، برنامه‌های مفرحی برای تقویت روحیه این عزیزان برگزار می‌کند.

از دیگر موضوعاتی که در این خانه به آن توجه می‌شود، تغذیه سالمندان است. غذای طبخ شده باید کیفیت غذای خانگی را داشته باشد و متناسب با سیستم گوارشی یک سالمند باشد.

حضور فیزیوتراپ، روانشناس، تیم پزشکی و پرستاری از حسن‌های این مجموعه است.

آدرس: خیابان یوسف‌آباد، خیابان ۱۵، خیابان ابن سینا، پلاک ۲۰

شماره تماس: ۸۸۷۱۰۸۷۷، ۸۸۷۲۷۳۳۹

با لیست خانه سالمندان منطقه ۶ تهران آشنا شدید. انتخاب با شما و سالمند عزیزتان است. محل زندگی افراد مسن باید آرام و تمیز باشد. ترجیحا آسایشگاهی را انتخاب کنید که برای رفت و آمد شما آسان باشد. معمولا سالمندان در ماه‌های اول زندگی در خانه جدید احساس دلتنگی می‌کنند. بنابراین لازم است در طول هفته به سالمند خود سر بزنید و به او آرامش دهید.

 

پیشنهاد مطالعه: خانه‌های سالمندان منطقه ۳ تهران 

پیشنهاد مطالعه: خانه‌های سالمندان منطقه ۷ تهران 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا