A
اطلاعات کاربردی سالمندان

مدل موی کوتاه برای زنان بالای ۵۰ سال

سالمندی یکی از دوره­‌های زندگی است که باید به آن بیش­تر ازهر زمان دیگری توجه کنید. چرا که بیماری‌های جسمی و روحی بیش­تر از قبل بروز پیدا می‌کند. یکی از نکاتی که باید به آن توجه کرد، پوشش مناسب و زیبایی چهره است. زیبایی چهره فقط به آرایش کردن صورت محدود نمی‌شود.

کوتاهی و رنگ­ کردن مو باعث می‌شود که جوان­تر از قبل به ­نظر برسید. به­ همین خاطر سعی کنید در این دوران به آرایش موی سالمندان بیش­تر از قبل رسیدگی کنید. در این زمان زنان بالای ۵۰ سال بیش­تر برای راحتی و زیبایی خود اقدام به کوتاهی مو و رنگ ­کردن مو دارند.

در این دوره زنان بالای ۵۰ سال کم­تر به مسائلی همانند مد روز و فشن توجه می‌کنند. برای کوتاهی مو در این دوره به ­تنها نکته‌­ای که باید توجه کنید، این است که آیا این مدل از کوتاهی مو برای صورت شما زیباست یا خیر. برای هر مدل از چهره، کوتاهی خاصی زیباست. به همین خاطر باید با کوتاهی و رنگ مویی که برای چهره­ شما زیباست، آشنا باشید.

انواع مدل موی کوتاه برای زنان ۵۰ سال به بالا

موهای بلند تاب­دار

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که زنان بالای ۵۰ سال باید موهای کوتاه داشته باشند. بر خلاف این باور عمومی، موهای بلند برای بسیاری از زنان بالای ۵۰ سال زیباست. اگر موهای پرپشت یا لخت صافی دارید، می­توانید در این زمان موهای خود را کوتاه نکنید.

ممکن است موهای بلند شما کمی برای­تان آزار دهنده باشد. در این صورت می­توانید به­ وسیله دستگاه فرکننده موهای خود را در یک طرف از بدن فر کنید. علاوه بر این­که این­ کار باعث می‌شود که دیگر موهای بلند برای­تان آزار دهنده نباشد، باعث زیبایی بیش­تر شما خواهد شد. حتی در زمانی که مشغول به انجام کاری هستید می­توانید موهای خود را با کش موی سر ببندید تا مزاحم کارتان نباشد.

پیچ‌­وتاب دادن به موها یا به اصطلاح فر کردن موها باعث میشود تا سن شما را کم­تر نشان دهد. از این مدل موی در مهمانی‌های مختلف میتوانید استفاده کنید. اگر علاقمند هستید تا موهای خود را بلند بگذارید؛ اما موهایتان کم‌پشت است میتوانید از آرایشگر بخواهید تا راهی را پیشنهاد دهد تا باعث پر پشت شدن موهای­تان شود. این مدل مو بیش­تر برای صورت‌های کشیده جذاب­ است و علاوه بر آن باعث میشود که صورت شما را جذاب­تر و شاداب­تر از قبل نشان دهد.

موی صاف لایه­ ای

اگر چه موهای صافی که آن­ را حالت‌دار کرده‌­اید، شما را زیباتر خواهد کرد؛ اما گاهی باید زودتر برای مهمانی حاضر شوید. در این حالت میتوانید موهای خود را به صورت صاف در اطراف خود بریزید. برای این­که موهای­تان از حالت سادگی خارج شود، میتوانید پایین موهای­تان را به صورت لایه­‌ای کوتاه کنید. همچنین میتوانید در زمانی که موهای­تان خیس است و در حال خشک ­کردن آن هستید، با برس گرد پایین موهای­تان را حالت‌دار کنید.

موی متوسط لایه­ ای

هر چه سن شما به­ مرور زمان افزایش پیدا می­کند، جنس موهای­تان روزبه­‌روز بدتر از قبل میشود. به همین خاطر برای راحتی کار میتوانید موهای­تان را به شکل متوسط لایه­‌ای کوتاه کنید. موی کوتاه لایه‌­ای باعث شاداب شدن موهای­­تان می­شود. چرا که از حجم موهای سر شما کم می­شود، به­ همین خاطر مواد لازم و ضروری بیشتر به موها­ی­تان می­رسد.

در زمانی که قصد کرده‌­اید موهای­تان را کوتاه کنید، از آرایشگر بخواهید موهای­تان را تا شانه کوتاه کند و بعد به صورت لایه‌ای مرتب کند. این مدل از مو باعث می­شود چهره شما شاداب تر از قبل نشان داده شود به ­همین خاطر باعث می­شود که بیش­تر از قبل شما احساس جوانی کنید.

موی کوتاه

این­طور به­ نظر می­رسید که موی کوتاه در زنان بالای ۵۰ سال بیش­تر سایر مدل­ها استقبال میشود. دلیل این­که بسیاری از زنان بالای ۵۰ سال از این مدل مو استفاده می­کنند این است که موی کوتاه باعث میشود که چهره شما بازتر و روشن­تر شود. علاوه­ بر این موضوع، استفاده از آن آسان­تر و راحت­تر از مدل م در حالت­های قبلی است.

اگر نگهداری از موهای بلند و متوسط برای­تان سخت است، می­توانید از این مدل موی کوتاه برای خود استفاده کنید. موی کوتاه نیز انواع مختلفی دارد که بسته به چهره شما می­توانید مدل موی کوتاه مناسب را انتخاب کنید.

مدل موی پیکسی

 یکی از مدل موهای کوتاه است که مورد علاقه بسیاری از زنان بالای ۵۰ سال است. در این مدل موی می­توانید موها را به صورت لایه­‌ای کوتاه کنید. برای این­که موهای­تان حجیم­تر از قبل دیده شود، می­توانید از محصولات حجیم ­کننده­ مو استفاده کنید. اگر موهای خود را به ­صورت لایه­‌ای کوتاه کنید، می­توانید پس از آن موهای خود را هر صورت که خواستید، حالت دهید.

موی کلاسیک چتری

یکی از محبوب­ترین مدل­ها در بین زنان بالای ۵۰ سال مدل موی کلاسیک چتری است. این مدل موی از پرطرفدارترین مدل موی است که بدون توجه به مد و فشن همیشه زیباست. این مدل موی برای زنان بالای ۵۰ سال بسیار مناسب است.  توجه داشته باشید اگر موهای بلند و حجیمی دارید، با کوتاه ­کردن آن تا گوش و لایه لایه ­کردن آن می­توانید از حجیم بودن موهای خود بکاهید.

روش های مراقبت از مو در زنان بالای ۵۰ سال

موهای سر نیز با افزایش سن دست­خوش تغییراتی می­شود. این تغییرات می­تواند به دلیل تغییرات هورمونی که در بدن اتفاق میفتد، به وجود ­آید. همان­طور که تغییرات در پوست نشان دهنده یک بیماری است ممکن است تغییراتی که در موهای شما نیز اتفاق میفتد، نشان دهنده یک بیماری باشد.

اگر دچار ریزش مو یا خشکی مو شده‌­اید به­ جای این­که فورا به­ محصولات شیمیایی روی آورید، می­توانید از تغییر در رژیم غذایی خود شروع کنید. اگر رژیم غذایی شما در این سن دارای مواد غذایی لازم برای مو نباشد، باعث آسیب به موهای­تان می‌شود.

همه مشکلات مو به ­دلیل تغییر در هورمون­ها نیست. ممکن است رژیم غذایی که استفاده می­کنید باعث آسیب به موهای شما شده باشد. ریزش مو، خشکی مو، چرب­ بودن مو از سری نشانه­ های بیماری مو هستند که در اغلب اوقات به دلیل رژیم غذایی ناسالم به ­وجود می­‌آید.

اگر موهای شما چرب است از غذاهایی که حاوی گوشت قرمز هستند، پرهیز کنید. هم­چنین کره، غذاهای سرخ­ کردنی و شیرینی­جات را رژیم غذایی خود حذف کنید. اگر موهای خشکی دارید باید از موادی که حاوی ویتامین­های A،E،B هستند، استفاده کنید. هم­چنین مصرف روزانه ۲ قاشق روغن گیاهی میتواند در بهبود خشکی مو تأثیرگذار باشد.

اسید آمینه یکی از مواد ضروری در بدن است که برای جلوگیری از ریزش مو استفاده میشود. این ماده برای حفظ رطوبت پوست مو در زنان بالای ۵۰ سال ضروری است. به همین خاطر می­توانید از دانه‌های گیاهی خام مثل پسته، بادام، فندق و گردو بیش­تر از قبل استفاده کنید. حتماً در طول یک هفته ۱ تا ۲ وعده ماهی میل کنید. در صورت وجود فشارهای عصبی و روحی از ویتامین‌های ب‌کمپلکس، ای، ث و اسید فولیک استفاده کنید.

مدل کوتاهی مو

رنگ موی مناسب برای زنان بالای ۵۰ سال

انتخاب رنگ موی مناسب برای زنان بالای ۵۰ سال تفاوت­هایی با انتخاب رنگ برای زنان جوان دارد. در انتخاب رنگ موی زنان بالای ۵۰ سال باید موارد مختلفی رعایت شود تا از رنگ موی خود رضایت داشته باشید. در این سن رنگ مو و کوتاهی مو بسیار مهم است. چرا که انتخاب رنگ نامناسب باعث می­شود که سن شما بالاتر از سن واقعی­تان دیده شود.

  • رنگ قرمز کلاسیک

این رنگ به­طور معمول برای پوست­های سفید مناسب است. به­دلیل افزایش سن ممکن است سلول­های جدیدی که باعث درخشندگی و زیبایی پوست شما می­شود، کاهش یابد.

این رنگ مو می­تواند باعث ۲ برابر­شدن درخشندگی رنگ پوست شما شود. هم­چنین چهره شما را شاداب­تر و پرانرژی­تر از قبل نشان می­‌دهد. چرا که این رنگ باعث می­شود گونه ­های شما رنگ گلگونی به­ خود گیرد و برافروخته‌تر از قبل خود را نشان دهد.

  • رنگ مش بلوند

این رنگ برای پوست­های معمولی مناسب است. مش­کردن مو باعث می­شود که چند رنگ در موهای شما دیده شود که این کار باعث روش­تر نشان دادن پوست می­شود. به­ دلیل این که این رنگ­ها باعث حجیم­تر نشان­ دادن مو نیز می­شود می­توانید برای حجیم ­کردن مو از این رنگ­ها استفاده کنید.

  • رنگ مسی روشن

این رنگ مناسب پوست­های معمولی است. این رنگ باعث می­شود که  طیف رنگی پوست شما جذاب­تر از قبل دیده شود. هم­چنین این رنگ باعث می­شود که چین­وچروک­های و خطوط اطراف چشمان شما پوشیده می­شود.

اگر موهای تیره دارید، بهتر است از یک آرایشگر حرفه­ای بخواهید تا تغییر رنگ مو را انجام دهد.

  • آمبره طلایی

این رنگ مو مناسب برای پوست­های معمولی است. با افزایش سن حجم موهای­تان کاهش می­یابد. اگر حجم موها کاهش پیدا کند، ناحیه گونه خالی می‌شود. اگر از این رنگ برای موهای خود استفاده کنید تا حدودی می­توانید این خالی ­بودن گونه را پر کنید.

در رنگ آمبره با روشن­کردن پایین موها بر حجم موها و صورت افزوده می­شود. برای این­که این رنگ به­خوبی به­چهره­ی شما نشیند، باید تعادل بین قسمت‌های تیره و روشن برقرار شود. برای آمبره کردن موهای خود می­توانید از یک آرایشگر حرفه‌ای کمک گیرید.

آمبره ­کردن یکی از روش­های رنگ ­کردن امروزی است که باعث جوان­تر نشان­ دادن چهره شما می‌شود.

  • رنگ بلوند طلایی روشن

این رنگ مو برای پوست­ها معمولی مناسب است. اگر از این رنگ مو برای موهای خود استفاده کنید باعث می­شود که چهره شما بازتر و جوان­تر از قبل نشان داده شود. این مدل از رنگ موی باعث می­شود که موهای شما حجیم­تر از قبل دیده شود. به دلیل این­که رنگ بلوند طلایی روشن باعث انعکاس نور می­شود، چهره شما را روشن­تر دیده می­شود.

  • رنگ سیاه تیره

این مدل رنگ مو مناسب برای پوست­های معمولی است. اگر از دورانی جوانی مراقبت­های پوست و مو را جدی بگیرید می­توانید در سن بالای ۵۰ سال موهای خود را مشکی نگه دارید. این رنگ مو باعث جوان­تر نشان ­دادن شما می‌شود. اگر موهای مشکی­تان نرم و درخشان باشد، جذابیت چهره‌تان ۲ برابر می­شود.

  • رنگ قهوه ­ای طلایی

این مدل از رنگ مو برای پوست­هایی که به­ طور طبیعی برنزه هستند، جذابیت بیش­تری دارد. همراه این مدل از رنگ موی می­توانید ابروهای خود را تیره‌تر از حالت معمول کنید. این کار باعث می­شود که به چشم­ها حالت سایه دهید و باعث جوا­ن­تر شدن شما در این حالت می­شود.

  • رنگ کاراملی

این رنگ مناسب پوست­های معمولی است؛ اما اگر رنگ پوست تیره دارد این رنگ برای شما بهترین رنگ است. رنگ کاراملی باعث می­شود که چهره شما جذاب­تر و زیباتر از قبل باشد.

  • رنگ شکلاتی

این رنگ مناسب پوست­های تیره است. به ­دلیل افزایش سن ممکن است چند تار موی سفید در میان موهای­تان وجود داشته باشد. در این حالت اگر از این رنگ برای موهای خود استفاده کنید می­توانید تمامی تارهای موی سفید را بپوشانید.

این رنگ به ­دلیل این­که در چشمان­ شما سایه ایجاد می­کند باعث زیبایی دوچندان چهره شما می­شود.

نکات پایانی مدل موی کوتاه­ کردن برای زنان میانسال

دانستن نکات برای کوتاه کردن مو و رنگ کردن مو در زنان بالای ۵۰ سال بسیار اهمیت دارد. چرا که اگر مدل موی مناسب یا رنگ مناسب برای این سن انتخاب نشود، ممکن است باعث پیرتر نشان دادن چهره شما شود. هم­چنین اگر مدل مناسب یا رنگ مناسب برای چهره خود انتخاب کنید، می­توانید چهره خود را بازتر و جوان­تر از قبل نشان دهید.

در این سن به ­طور معمول مدلی که برای کوتاهی و رنگ­ کردن مو انتخاب می­شود، بیش­تر برای راحتی و زیبایی است. در این سن کم­تر به مد روز و فشن توجه می­شود. سعی کنید مدلی برای کوتاهی مو انتخاب کنید که متناسب با چهره شما باشد. مثلاً اگر چهره کشیده دارید سعی کنید از موهای بلند استفاده کنید. چرا که صورت شما را زیباتر نشان می­دهد.

برای رنگ­ کردن مو نیز باید رنگ پوست خود توجه کنید. ممکن است یک رنگ مو باعث تیره ­تر نشان­ دادن پوست شما شود یا این­که باعث می­شود رنگ پوست شما روشن­تر از قبل باشد.

انتخاب رنگ مو و کوتاهی مو یک عمل تجربی است. اگر رنگ یا کوتاهی موی خاصی را استفاده کرده‌­اید می­توانید در بخش نظرات در اختیار ما قرار دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا