A
اطلاعات کاربردی سالمندان

متن تشکر از والدین : جملات زیبا برای قدردانی از پدر و مادر

همه‌ی ما در زندگی روزهای تلخ و شیرین بسیاری را دیده‌ایم. در بسیاری از مواقع نیاز به یک حامی و پشتیبان داشتیم، خانواده به عنوان یک تکیه‌گاه و حامی همیشه پشت ما هستند. عشق پدر و مادر به فرزندان، یک عشق خالص و بی منت است. در بسیاری از مواقع پدر و مادر هزاران هزار فداکاری در حق فرزند می‌کنند. با وجود اینکه شاید خودشان اذیت شوند و به ضرر آن‌ها باشد، اما نمی‌توانند لطف و محبت به فرزند خود را دریغ کنند.

پدر و مادر سعی می‌کنند تا به هر نحوی به فرزندان خود کمک کنند، راه درست راه به آن‌ها نشان دهند تا بتوانند به راحتی سختی‌های زندگی و پستی بلندی‌های آن را پشت سر بگذارند. اما فرزندان چگونه باید این لطف و مهربانی را جبران کنند؟ گاهی اوقات با خرید یک هدیه، گاهی اوقات با یک جمله زیبا می‌توان از زحمات چندین ساله آن‌ها تشکر کرد. در ادامه متن با جملاتی آشنا خواهید شد که در وصف قدردانی و تشکر از پدر و مادر عنوان شده‌اند:

 

پدر و مادر عزیزم، بابت این که سالیان سال برای من زحمت بی دریغ کشیدید و در برابر این زحمات از من هیچ نخواستید از شما متشکریم. یقینا با وجود تلاش ها و زحمات شما بوده که من توانسته ام خود را به این درجه از زندگی برسانم و اگر شما لحظه ای توجه تان را از من بر می داشتید شاید زندگی بر من آنقدر که باید آسان نمی گرفت و مرا به حال خود رها نمی کرد. از شما متشکرم که به مانند سپر بلایی در برابر تمام حوادث روزگار شدید و موفقیت و خوشبختی مرا تضمین کردید. دوست تان دارم.

 

پدر و مادر عزیزم، شما زیباترین مخلوقات خدا برای من هستید و من هنر خدا را در چهره شما دو نفر می نگرم. وقتی که به شما نگاه میکنم آرام ترین آدم این شهر ی شوم و آرامش تمام وجودم را در بر می گیرد. حق هم دارم، هر کسی هم جای من بود همین گونه بود. شما انقدر به من خوبی کردید که اکنون من تمام وجودم وابسته شما شده و لحظه ای نمی توانم نبودن در کنارتان را تصور کنم. پدر و مادر عزیزم، برای تمام زحمات و خوبی هایی که در حق من کردید از شما متشکرم و از خدا میخواهم که همیشه مرا برای هم نگه دارد.


پدر و مادر عزیزم، بعد از انکه من به زندگی شما آمدم قطعا مشکلات بیشتری را متحمل شدید و قطعا زحمات بیشتری را به دوش کشیدید اما هیچکدام از این مشکلات و زحمات اخم به ابروی تان نیامد چون من برایتان ارزشمند بودم. از شما برای تمام آن زحمات متشکرم و میخواهم بگویم که هر چه در توان دارم برای شما تلاش میکنم تا بتوانم زندگی خوب و مرفهی برایتان بسازم و من این کار را دقیقا به مانند وظیفه ام می دانم و هیچ سختی ای برای من ندارد چرا که ما برایم ارزشمند هستید.


به پاس قدردانی از شما با قلبی مملو از عشق و معرفت که محیطی سرشار از آرامش و امنیت را برای شما فراهم کرده است. مادری مهربان که زندگیم را مدیون مهر و عطوفت آن می‌دانم و پدرم که همواره در سایه حمایتش، جرات چشم دوختن به افق‌های دور را یافته‌ام، این نامه را تقدیم می‌کنم به بزرگ‌ترین و ارزشمندترین آموزگاران زندگی‌ام که همواره برایم تکیه‌گاه امن و مطمئنی بودند. پدر و مادر عزیزم هزاران بار سپاس.


 

بیشتر بخوانید

راه های تشکر از پدر و مادر

 

به پاس تعبیر عظیم و انسانیشان از کلمه ایثار و گذشت، به پاس عاطفه سرشار و گرمای امیدبخش وجودشان که در این سردترین روزگاران بهترین پشتیبان است. به پاس قلب‌های بزرگشان که فریادرس است و سرگردانی و ترس در پناهشان به شجاعت می‌گراید و به پاس محبت‌های بی دریغشان که هرگز فروکش نمی‌کند. این نامه را به پدر و مادر عزیزم تقدیم می‌کنم.


با درود فراوان سپاس و ستایش خدای سبحان را که توانایی و بضاعت انجام این پژوهش را به ما عنایت کرد. این نامه را با احترام به همه عزیزانی که مرا همراهی کردند، به پدر و مادر عزیزم تقدیم می‌کنم.
سپاس بیکران بر همدلی و همراهی مادر دلسوز و مهربانم که سجده‌ ایثارش گل محبت را در وجودم پروراند و دامان گهربارش لحظه‌های مهربانی را به من آموخت.
و پدر و بی همانندم که عالمانه به من آموخت تا چگونه در عرصه زندگی ایستادگی را تجربه کنم و همواره پشتیبان و یاری‌گر من بوده و هست.


پدرم کوهی استوار و حامی من در طول تمام زندگی
مادرم سنگ صبوری که الفبای زندگی به من آموخت
پدرم که سایه همیاری و همدلی او همیشه بر سرم جاری است
مادرم امید بخش جانم که آسایش و آرامش من از برکت حضور اوست. سپاس و قدردانی من تقدیم به شما که وجودم جز هدیه وجودتان نیست.


مادر یعنی به تعداد همه روز‌های گذشته صبوری، پدر یعنی یک کوه بلند و با استقامت، یعنی پشت و پناه، مادر یعنی به تعداد همه روز‌های آینده دلواپسی، پدر یعنی به تعداد آرامش همه خواب‌های کودکانه بیداری. پدر و مادر عزیزم برای تشکر از شما
به دنبال قشنگ‌ترین واژه‌ها و کلمات میگردم
اما واژه‌ها چقدر فقیر و کم بضاعتند
فقط می‌گویم دوستتان دارم.


 

به سلامتی مادر و پدرم که هزار بار ترک برداشتن و یکبار دم از شکست نزدند. کهنه را پوشیدند و ذوق لباس نو را به من بخشیدند، غرورم را خریدند و یکبار مغرورم نگشتند. پرواز یادم دادند و پریدنم را نگریستند.
پدر و مادر مهربانم من از شما بودم و هستیم از هستی شماست.
دستانم را بگیرید که بزرگ کودکتان هنوز غرق در نیاز است.


پدر عزیزم به خاطر تمام خوبی‌هایی که در حق من کردی، به من بال و پر دادی و من را بزرگ کردی ممنونم. به خاطر فرزندت با سوختن خود توانستی عشق و شور را در او زنده کنی. از صمیم قلب دوستت دارم.


دو فرشته‌ای که از خواسته‌هایشان گذشتند، سختی‌ها را به جان خریدند و خود را سپر بلای مشکلات و ناملایمات کردند. تا من به جایگاهی که اکنون در آن ایستاده‌ام برسم‌. ای پدر از تو هر چه می‌گویم باز هم کم می‌آورم‌ و ای مادر،‌ ای شوق زیبایی نفس کشیدن
شما در زندگی من همچون خورشید تابان هستید. من از روشناییتان جان گرفتم، نمی‌توانم معنایی بالاتر از تقدیر و تشکر بر زبانم جاری سازم.


پدر عزیزم شما در تمام مراحل زندگی همچون تکیه گاهی مطمئن در کنارم بودید. با راهنمایی‌هایتان، چون چراغ راه افروز در طی این مسیر مرا یاری کردید. مادر مهربانم شما برای به ثمر رساندن توانایی‌های بالقوه‌ام از شیره جان مایه گذاردید و چون باغبانی دلسوز زحمت مراقبتم را برای رسیدن به این مرحله شکوفایی به جان خریدند.سپاسگزار کسانی هستم که سرآغاز تولد من بوده‌اند.


پدر و مادر عزیزتر از جانم، شما مهم‌ترین افراد زندگی من هستید
و من از شما متشکرم که در لحظاتی که بیشترین نیاز را به شما داشتم در کنارم بودید. من همیشه به خاطر تمام عشقی که به من عطا کردید. از شما سپاسگزارم. شما پدر و مادر فوق‌العاده‌ای بودید وهستید، من از خدا تشکر می‌کنم که پدر و مادری مانند شما را به من داده است.


تقدیم به پدر و مادر عزیزم که همیشه در انتهای نگاه سبزشان حضور رنگین کمان احساس می‌شود. چشمه دستانشان همیشه جوشان است، پدر مردی که درد‌های بزرگی کشیده و حالا از آن به کوچکی یاد می‌کنند. مادر که فروغ نگاهش، گرمی کلامش و روشنی رویش سرمایه‌های جاودانه زندگی من است. محبت‌های شما در مسیر زندگی را هیچ گاه فراموش نخواهم کرد.


من بودن را در شما و شما را در حیات می‌بینم، پدرم که در طول تحصیل تنها یار و راهنمای من بود. مادرم که همواره با دلسوزی مشوق من بوده است، من عشق را در قلب پر مهر شما و زندگی را در پاکی چشمان شما می‌بینم. شما مقدس‌ترین و مهربان‌ترین عشق در زندگی من هستید. پدر و مادر عزیز و مهربانم
برای تمام یاری‌ها و پشتیبانی‌ها بی‌نهایت سپاسگزارم.


پروردگارا، آن‌ها را که به پاس آنکه مرا در کودکی تربیت کردند مورد رحمت خود قرار بده.


شما مرا ثابت تربیت کردید، چیزی که به بچه های خوش شانس اجازه دادند داشته باشند. به من حق انتخاب دادید که کسی که ارزو دارم، باشم.ممنون پدر و مادرعزیزم


خدایا تا زمانی که زنده هستیم، سایه پدر و مادر را بالای سر ما نگه دار. هیچ وقت سایشون رو از روی سر ما برندار.


به سلامتی مادر و پدرم کـه هزار بار ترک برداشتن، یکبـار دم از شکست نـزدن. کهنه را پـوشیدن و ذوق لباس نـو رابه مـن بخشیـدن، غـرورم را خریـدن و یک‌بـار مغـرورم نگشتن پـرواز یـادم دادن و پـریدنـم را نگریـستن.


حواسمان به چروک‌های دور چشم و لرزش دست‌های پدرانمان باشد. حواسمان به تر شدن‌های گاه و بیگاه، چشم‌های کم‌سو و دلتنگی‌شان باشد! حواسمان باشد که آنها، تمام عمر حواسشان به ما بوده است.


پناهگاه امن خانه شانه‏ هایت، ستون محکمی است پناهگاه امن خانه را دست در دستانم که می‏گذاری. خون گرم آرامش، در کوچه رگ‏هایم می‏دود و در برابر توفان‏های بی‏رحم زندگی می‏ایستی؛ آن‏چنان‏که گویی هر روز از گفت‏وگوی کوهستان‏ها باز می‏آیی. لبخند پدرانه‏ات، تارهای اندوه را از هم می‏دراند. تویی که صبوری‏ات، دل‏های ناامید را سپیده‏دم امیدواری است. مرامنامه دریا را روح وسیعت به تحریر می‏آید؛ آن هنگام که ابرهای دلتنگی، پنجره‏های خانه را باران می‏پاشند.


ادعای عشق می‌کنیم و فراموش کرده‌ایم. رنگ چشمان مادرمان را و دستان پینه بسته پدرمان را! بیایید قدر این فرشته‌های آسمانی را بیشتر بدانیم.


بـه سلامتی مادر و پدرم کـه هزار بار ترک برداشتن و یکبـار دم از شکست نـزدند. کهنه را پـوشیدن و ذوق لباس نـو را به مـن بخشیـدن غـرورم را خریـدند. یک‌بـار مغـرورم نگشتن و پـرواز یـادم دادن و پـریدنـم را نگریـستن. پـــدر و مادر مهربانم مـن از شـما مـن شدم و هستیم از هسـتی شـماست،دستانم را بگیرید که بزرگ کودک‌تان هنوز غرق درنیاز بـه شماست.


شما را سپاس می گویم پدرم و مادرم، از اینکه تلاش های بی دریغتان را در وجودم قرار دادید تا من نیز بتوانم در این احساس شما شریک شوم.


پدر و مادر عزیزم عشقم را در تک تک روزهایی که با شما سپری شد هدیه می کنم به زحماتی که بی دریغ برای روح و روان من کشیده‌اید.

 

بهترین پیشنهادات برای هدیه سالمندان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا