A
اطلاعات کاربردی سالمندان

لیست خانه سالمندان منطقه ۳ تهران

برای انتخاب بهترین خانه سالمندان باید نکات زیادی را بررسی کنید. هدف ما از ارائه این مطالب راهنمایی به شما عزیزان است که با دیدی بازتر محل نگهداری از سالمند خود را انتخاب کنید. یکی از مهم ‌ترین دلایل انتخاب شما برای خانه سالمندان، محله آن است. احتمالا بخواهید با آسایشگاه‌های محله خود آشنا شوید. شاید این موضوع احساس بهتری برایتان داشته باشد که سالمند شما با فاصله کمتری از شما تحت مراقبت باشد. در ادامه با خانه سالمندان منطقه ۳ تهران آشنا شوید.

خانه سالمندان باید مانند یک خانه باشد؛ امن و پر آرامش. جایی که سالمند در آن احساس کند که از خانه خود در گذشته فاصله چندانی ندارد. بوی آسایش دهد و امکانات مناسب را برای یک سالمند داشته باشد. اما مسائل زیادی است که باعث می‌شود یک سالمند خانه جدیدش را مانند خانه خود دوست بدارد یا خیر. باید به دنبال این نکات باشید.

مراقبت از سالمند کار آسانی نیست. فردی که قرار است از یک کهنسال مراقبت کند باید قدرت جسمی و صبر بالایی داشته باشد. چنین فردی باید قدرت ذهن بالایی هم داشته باشد. گاهی با صحبت کردن می‌تواند ذهن پریشان یک سالمند را آرام کند.
آدمیزاد در هر سن و سالی که باشد دچار تشویش افکار می‌شود. یک جوان شاید بتواند با امید مراحل بهتری را برای آینده خود برنامه ریزی کند، اما سالمند همیشه به کمک فکری و روحی کسی نیازمند است.

منطقه ۳ تهران در قرابت منطقه یک و شامل محله‌های اختیاریه، دروس، ونک، قلهک، امانیه، زرگنده، احتشامیه و … است. اگر محل زندگی یا محل کار شما در یکی از این مناطق باشد، رفت و آمد راحت‌تری برای رفتن به پیش سالمندان خود دارید.

در ادامه چند خانه سالمندان منطقه ۳ تهران را به شما معرفی می‌کنیم.

لیست خانه سالمندان محله ولیعصر در پارک وی

در این بخش خانه سالمندان محله ولیعصر را معرفی می‌کنیم.

آسایشگاه سالمندان پرهام

مرکز جامع سالمندان پرهام یکی از ویژگی‌های بهترین خانه سالمندان در تهران را داراست. یکی از آن ویژ‌گی‌ها که در خانه سالمندان خصوصی می‌توانید مشاهده کنید، وجود امکانات استفاده از آبدرمانی، سونا و جکوزی است. بسیاری از سالمندان به دلیل داشتن دردهای عضلانی باید از روش آبدرمانی استفاده کنند. سالمند شما در این مرکز می‌تواند از این امتیاز بهره‌مند شود.

اگر به صورت حضوری به این آسایشگاه تشریف ببرید، متوجه یک استخر با سایز مناسب برای آبدرمانی و سونا و جکوزی خواهید شد. برای ساخت این استخر سیستم گرمایش در کف را لحاظ کرده‌اند تا بتوانند دمای آب را با دمای بدن سالمند نزدیک کنند تا دچار مشکلات دیگری نشوند.

از دیگر امکانات این آسایشگاه که می‌تواند آن را جزو یکی از خانه سالمندان لاکچری در تهران شمرد، این است که ساختمان دارای روف گاردن زیبا برای استراحت و لذت بردن سالمندان از آبی آسمان است. آن‌ها علاوه بر فضای سرسبز حیات می‌توانند در روزهایی که دما و کیفیت هوا مناسب باشد، دقایقی در روف گاردن حضور داشته باشند. قرار دادن چند صندلی، نورپردازی و انواع درختچه‌های سرسبز آرامش و آسایش این فضا را بیشتر کرده است.

وقتی که مدیریت یک مجموعه نگهداری از سالمندان پزشک باشد، با نیازهای جسمی و روحی سالمند بیشتر آشنا است. مدیر این خانه سالمندان، دکتر حمیده ایرانچی مقدس همه روزه در مرکز حضور دارند و سالمندان را ویزیت می‌کنند و اگر نکته‌ای باشد به پرستاران مجموعه ابلاغ می‌شود.

فیزیوتراپی توسط فیزیوتراپ متخصص در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ صبح تا ۲ بعد از ظهر توسط دستگاه‌ها و وسایل مناسب انجام می‌شود.

تقریبا هر ۵۰ روز یک بار از سالمندان آزمایش‌های چکاپ گرفته می‌شود. در صورت نیاز فاصله هر ۲ چکاپ کمتر می‌شود.

شما می‌توانید سالمند خود را از ساعت ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر به این مرکز بسپارید. برای رفت و آمد این عزیزان سرویس ایاب و ذهاب در نظر گرفته شده است. آن‌ها می‌توانند از تمامی خدمات پزشکی و تفریحی این مجموعه استفاده کنند و بعد از ساعت ۱۷ به منزل بازگردند. البته برخی دیگر از عزیزان در این آسایشگاه به صورت شبانه روزی حضور دارند.

آدرس: خیابان ولیعصر، نرسیده به پل پارک وی، کوچه تورج، پلاک ۲۰

شماره تماس: ۲۲۶۱۲۴۲۷، ۲۲۶۱۲۴۲۸، ۲۲۶۱۲۴۲۹

خانه سالمندان محله ونک

مرکز سالمندان پارسایان

این مجموعه جزو مراکز معتبر در منظقه شناخته می‌شود و تمامی امکانات استاندارد نگهداری و پرستاری افراد مسن را دارا می‌باشد.

شماره تماس: ۸۸۷۹۱۰۷۷

لیست خانه سالمندان محله جردن

در این بخش خانه سالمندان محله جردن را معرفی می‌کنیم.

مرکز توانبخشی و مراقبتی شبانه‌روزی سالمندان صبا

یکی دیگر از خانه سالمندان منطقه ۳ تهران، خانه سالمندان صبا است در سال ۱۳۹۵ در منطقه جردن، بلوار افریقا تاسیس شد. اتاق‌های سالمندان صبا به امکاناتی مانند تلویزیون، سیستم گرمایشی و سرمایشی، کمد، یخچال و … است. در قسمت مرکزی حیات یک آلاچیق زیبا برای استراحت سالمندان ساخته شده است تا نوز خورشید یا باران آن‌ها را اذیت نکند. برخی از جشن‌های مختلف مانند تولد سالمندان در این بخش از حیات برای آنان دلپذیر است.

مدیر عامل مرکز شبانه روزی سالمندان صبا، دکتر علی رستگاری که عضو هیئت مدیره سهامداران پزشک هستند این مرکز را برای مراقبت از سالمندان و معلولان تاسیس کردند.

این مکان مجهز به امکانات لازم جهت انجام فیزیوتراپی زیر نظر متخصص طب فیزیکی است. استخر، سونا و جکوزی برای اصلاح حرکات سالمندان و قدرت بدنی آن‌ها ساخته شده و طبق برنامه منظم توسط پزشک متخصص طب فیزیکی قابل انجام است.

قسمتی از این خانه جهت انجام ورزش در نظر گرفته شده است. قرار دادن وسایل ورزشی یکی از امتیازات این خانه سالمندان است.

در صورت نیاز برای هر کدام از سالمندان یک برنامه غذایی و رژیم مخصوص ارائه می‌شود و پرسنل این خانه با توجه به رژیم غذایی هر سالمند وعده‌های غذایی آن‌ها را آماده می‌کنند. در ساعاتی از روز، میان وعده‌های مناسبی به عزیزان ارائه می‌شود. انواع میان وعده‌ها می‌تواند میوه، کیک، شیرینی، دسر و … باشد.

از خدمات دیگر این مرکز می‌توان به ویزیت پزشک، انجام آزمایش‌های لازم، خدمات پرستاری، حضور دکتر روانشناس و ویزیت سالمندان، مددکاری، کار درمانی و … اشاره کرد. برنامه‌های مفرحی مانند برگزاری جشن‌های متنوع، اجرای تورهای خارج از مرکز و … در برنامه تفریحی این مکان وجود دارد.

امکانات درمانی خانه سالمندان صبا در حد نیازهای عمومی است. اما در صورت نیاز امکان استفاده از لوازم تخصصی نیز مهیا می‌شود.

سالمند برای بیرون رفتن از مرکز محدودیتی ندارد، مگر این که این محدودیت از جانب خانواده او به جهت جلوگیری از آسیب‌ها به پرسنل این خانه گزارش داده شود.

در صورتی که سالمند شما احتیاج به انجام کارهای حقوقی و مالی داشته باشد، با مشورت وکیل این کار انجام می‌شود.

برای ملاقات از این عزیزان همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۷ بعد از ظهر می‌توانید تشریف بیاورید.

سالمندان مقیم در این مرکز در رده سنی مختلفی هستند. شاید یک ذهنیتی از خانه سالمندان در ذهن شما باشد. با مراجعه به خانه سالمندان صبا متوجه این موضوع خواهید شد. حتی برخی از آن‌ها در سلامت کامل هستند و کارهای شخصی خود را بدون مشکل انجام می‌دهند.

مشاوران ما در این مرکز آماده هم‌صحبتی با خانواده‌های سالمندان هستند و مشاوره عمومی و تخصصی با شما انجام می‌دهند. بعد از تصمیم گیری صحیح، سالمند شما به بخش مورد نظر منتقل می‌شود.

این مرکز هم به گونه‌ای طراحی شده که نیازهای درمانی سالمندان را برطرف کند، و هم شرایطی را ایجاد کند تا آن‌ها حسی شبیه به حس خانه خود داشته باشند. این کار برای این است که آن‌ها روحیه خوبی داشته باشند و تمامی دکوراسیون آن‌ها را یاد بستری شدن در بیمارستان نیندازد.

اتاق‌های این مرکز به صورت عمومی و خصوصی وجود دارد. هر سالمند با توجه به روحیات خود و بودجه مورد نظر می‌تواند در یکی از اتاق‌ها مستقر شود.

خدمات نگهداری از سالمند در منزل او نیز امکان پذیر است.

آدرس: بلوار آفریقا (جردن)، بلوار گل آذین، پلاک ۳۸

شماره تماس: ۲۲۰۲۲۰۶

خانه سالمندان سرای بزرگان الهام

فضای شاد، معجزه می‌کند. به دکوراسیون این مرکز نگاهی بیندازید؛ باید به طراح آن تبریک گفت. شاید هیچ کدام از ما دکوراسیون خانه خود را به این شکل چیدمان نکنیم. اما چنین کاری در این خانه قطعا بر روی روحیه سالمند تاثیر مثبت خواهد گذاشت. مبلمان و پرده رنگارنگ آن‌ها را عاشق نگاه کردن می‌کند. حتی پنجره‌های رنگی بالای در ورودی هم قدرت چشم‌نوازی دارند.

حیات سرسبز و حوض کوچک آبی با آن‌ها حرف‌ها دارد. شومینه، میزهای چوبی، آلات موسیقی متنوع مانند پیانو و گیتار و … از وجوه تمایز این مکان با دیگر خانه سالمندان است.

سرای بزرگان الهام یک خانه سالمندان خصوصی در تهران است. در هنگام ورود چند پله وجود دارد، اما برای آسن کردن رفت و آمد عزیزانی که باید با ویلچر داخل مرکز شوند، راه ویژه‌ای  بر روی پله‌ها ساخته شده است. حیات با صفای آن در فصل‌های بهار و تابستان فضای خوبی برای استراحت سالمندان است.

برای پذیرش سالمند خود باید به صورت حضوری به این مرکز مراجعه کنید. مشاوران این خانه شما را برای گرفتن تصمیم نهایی راهنمایی می‌کنند. شما باید از تمام ویژگی‌های جسمی و روحی سالمند خود در این مرکز صحبت کنید تا در صورت نیاز مراقبت‌های ویژه توسط پرسنل یادآوری شود. آن‌ها باید برای شروع یک زندگی جدید در خانه جدید از لحاظ روحی آماده شوند. مشاوران سرای بزرگان الهام در این خصوص به سالمند کمک می‌کنند. پس از مشاوره رایگان شبانه روزی این مرکز بهره ببرید.

در حال حاضر تعداد ۹ پزشک متخصص و ۵۷ سالمند عزیز در این مجموعه حضور دارند.

خدمات این مرکز شامل توانبخشی سالمند، کاردرمانی و درمان ناتوانی جسمی و روحی، دوره‌های ورزشی جهت بهبود قدرت جسمی سالمند، مشاوره‌های عمومی و تخصصی، برگزاری برنامه‌های گردشگری و تفریحی، انجام خدمات پزشکی به صورت عمومی یا تخصصی، مراجعه پزشکان باتجربه جهت ویزیت سالمند،

آدرس: جردن، بن بست گل افشان، شماره ۴۶

شماره تماس: ۲۶۲۰۱۷۸۰

لیست خانه سالمندان محله دروس

در این بخش خانه سالمندان محله دروس را معرفی می‌کنیم.

مرکز توانبخشی و نگهداری سالمندان یارین

خانه سالمندان یارین در سال ۱۳۹۴ تاسیس شد. می‌توان گفت این‌جا یک ویلای زیبای سالمندان است. باغ مشجر ۲۰۰۰ متری باعث شده که چنین نامی بر روی آن بگذاریم.

شما می‌توانید سالمند خود را همه روزه در ساعاتی مشخص برای نگهداری به این مرکز منتقل کنید و در آخر روز به استقبال او تشریف بیاورید.

امکانات متنوع مانند باشگاه ورزشی، استخر، سونا، جکوزی، کلینیک آبدرمانی، حضور کارشناس تغذیه، پزشک، فیزیوتراپی و … می‌تواند نیازهای یک سالمند را در این خانه برطرف کند.

آدرس: پاسداران، دروس، خیابان یار محمدی، بن بست نامدار، پلاک ۵

شماره تلفن: ۱۲۲۵۶۱۹۵۷، ۱۲۲۵۶۱۹۵۶

لیست خانه سالمندان در میرداماد

در این بخش خانه سالمندان میرداماد را معرفی می‌کنیم.

سرای سالمندان فرهیختگان

با یکی دیگر از خانه سالمندان منطقه ۳ تهران آشنا شوید. از امکانات این مجموعه می‌توان به حضور پزشکان در این مجموعه اشاره کرد. آن‌ها به صورت منظم اقدام به ویزیت سالمندان می‌کنند و نتیجه را برای درمان زیر نظر می‌گیرند. حضور پزشکان عمومی و متخصص می‌تواند آرامش خانواده‌های سالمندان را هم بیشتر کند.

علاوه بر پزشکان درمان عمومی و تخصصی، روانشناسان نیز در این مرکز حضور دارند تا تغییرات روحی سالمند نیز بررسی شود.

فیزیوتراپ و تجهیزات لازم در سرای سالمندان فرهیختگان به بهبود حرکات سالمند کمک شایانی می‌کند.

هزینه‌های استفاده از خدمات در این مجموعه توسط تعرفه‌های سازمان بهزیستی معین شده است.

آدرس: خیابان میرداماد، بین میدان محسنی ومسجد الغدیر، خیابان شهید حصاری رازان جنوبی، کوچه یکم، پلاک ۲

شماره تماس: ۲۲۲۲۷۵۳۳

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا