A
اطلاعات کاربردی سالمندان

لیست خانه سالمندان مازندران با مشخصات کامل

سالمندی دوران بسیار سختی است، در این دوران بدن انسان دیگر مانند دوران جوانی نمی‌تواند شاداب باشد و فعالیت کند. از این رو شاید نگهداری از سالمندان برای برخی خانواده‌ها کار سخت و طاقت فرسایی باشد. سالمندان در این سن مانند بچه بهانه‌گیر و زودرنج می‌شود. به همین دلیل باید در نگهداری و رفتار با آن‌ها صبور باشید.
شاید یکی از بهترین راه‌ها برای ادامه زندگی سالمندان، مراجعه به مراکز نگهداری و مراقبت از سالمندان باشد. در این مراکز امکانات بسیاری وجود دارد که می‌تواند تمام نیازهای پزشکی، روحی، روانی و… سالمندان را برطرف کند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با لیست خانه سالمندان مازندران بیشتر آشنا شوید. 

لیست خانه سالمندان قائمشهر

در قائمشهر تنها اطلاعات دو مرکز برای نگهداری از سالمندان وجود دارد که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهید شد: 

مرکز جامع توانبخشی سالمندان

در این مرکز نگهداری از سالمندان، تمام امکانات لازم برای یک خانه سالمندان وجود دارد. از اتاق‌های استاندارد گرفته تا ورزش روزانه و برنامه‌های سرگرمی برای سالمندان. پرسنل مرکز جامع توانبخشی سالمندان تمام سعی خود را می‌کنند تا بتوانند بهترین اوقات را برای سالمندان بوجود آورند.
تلفن: –
آدرس: قائمشهر، مولوی، بلوار کارگر، خیابان آزادی، خیابان مولوی

مرکز سالمندان مهرپویا و خردورزان

یکی از مراکز روزانه نگهداری از سالمندان که در هر قائمشهر استان مازندران قرار گرفته است، مرکز سالمندان مهرپویا و خردورزان است. این مرکز سالمندان فعالیت خود را از بهمن ماه ۱۳۹۴ آغاز کرده است و تا به امروز توانسته عملکرد معقول و مناسبی داشته باشد. جناب دکتر محمدرضا اسماعیل بنیانگذار این مجموعه بوده، رضایت سالمندان از این مرکز نشان دهنده فعالیت درست و اصولی موسس آن است. در حال حاضر پرسنل این مجموعه به صورت روزانه در بخش‌های پرستاری،  مربی موسیقی، فیزیوتراپیست، مربی فرهنگی و ورزشی، مسئول امور مالی، پزشک، مددکار اجتماعی در حال خدمت رسانی به سالمندان عزیز می‌باشند.
تلفن: ۰۱۱۴۲۰۳۲۶۱۰
آدرس: قائمشهر، خیابان ساری، کوچه ولیعصر

مطالب مرتبط: خانه سالمندان دولتی

لیست خانه سالمندان ساری

در شهر ساری در حال حاضر دو مرکز نگهداری و مراقبت از سالمندان فعالیت می‌کند. 

سرای سالمندان مهرآوران شمالی

این آسایشگاه سالمندان توانسته تمام امکانات لازم برای زندگی سالمندان را مهیا کند. از این امکانات رفاهی می‌توان به خدمات پزشکی، پرستاری، تفریحی، فیزیوتراپی و… اشاره کرد. البته این سرای سالمندان این امکان را فراهم کرده است تا خانواده‌ها بتوانند هر روز در ساعت مشخصی با سالمندان خود ملاقات کنند و جویای حال آن‌ها باشند. در حال حاضر می‌توانید تمام امکانات و خدمات این مرکز را در صفحه اینستاگرام به آدرس mehravaran.shomal ببینید. 
تلفن: ۰۹۱۱۵۱۵۹۱۰
آدرس: ساری- کیلومتر ۷ جاده کیاسر- پهنه کلای جنوبی 

خانه سالمندان پهنه کلا جنوبی

یکی دیگر از خانه‌های سالمندان شهر ساری در استان مازندران، خانه سالمندان پهنه کلا جنوبی است. در این خانه سالمندان تمام امکانات مورد نیاز رفاهی، فرهنگی و… در اختیار سالمندان قرار گرفته است. تغذیه مناسب، داشتن فضای کافی، امکانات تفریحی، سرگرمی و…. از دیگر عواملی است که می‌تواند یک فضای مناسب را ب رای زندگی سالمندان مهیا کند.
تلفن: ۰۱۱۳۳۵۳۲۷۲۴
آدرس: ساری- کیلومتر ۷ جاده کیاسر 

لیست خانه سالمندان بابلسر

تنها خانه سالمندان در شهر بابلسر، خانه سالمندان باب الحوائج بابل است. در این خانه سالمندان تمام امکانات مورد نیاز سالمندان برای ادامه زندگی مهیا شده است تا بتوانند در بهترین شرایط به زندگی خود ادامه دهند. از خدمات و امکانات این مرکز می‌توان به خدمات پزشکی و درمانی، داشتن امنیت و خیالی آسوده، محیط دوستانه، خدمات ورزشی، فرهنگی و… اشاره کرد. 

تلفن:۰۱۱۳۲۱۹۲۰۷۰
آدرس: بابلسر- میدان کشوری- خیابان قاسمی- کوچه دانش 

لیست خانه سالمندان چالوس

در شهر چالوس هم تنها یک مرکز توانبخشی روزانه سالمندان مهر خضرا چالوس وجود دارد. در این مرکز نگهداری از سالمندان به صورت روزانه انجام می‌شود و دارای امکانات رفاهی، پزشکی، فیزیوتراپی، کاردرمانی، آموزشی، روانشناسی و…. می‌باشد. در این مرکز یکی از مجهزترین دستگاه‌های فیزیوتراپی قرار دارد که با مجرب‌ترین پرسنل آماده خدمت رسانی به سالمندان عزیز هستند. 

تلفن: ۰۱۱۵۲۲۲۸۳۹۶
آدرس: چالوس- دارکلا- خیابان سعیدی- نرسیده به مسجد دارکلا 

لیست خانه سالمندان رامسر

یکی از مراکز توانبخشی و مراقبتی از سالمندان در شهر رامسر مرکز مگهداری حاج رحیم رحیم مشایی کتالم است. این مرکز غیر دولتی در سال ۱۳۸۱ فعالیت خود را در راستای خدمت رسانی به سالمندان عزیز آغاز کرد. این مرکز در زمینی به مساحت سه هزار متر مربع تنها مخصوص نگهداری از زنان سالمند است. این مرکز اکنون با ۲۱ سال تجربه توانسته تنها مرکز نگهداری شبانه‌روزی از سالمندان در غرب کشور باشد که خدمات پرستاری، روانشناسی، مراقبتی، مددکاری و…. را در برای سالمندان مهیا کرده است.
تلفن: ۰۱۱۵۵۲۴۶۴۰۴
آدرس: رامسر-کتالم- خیابان شهید پورامامی 

مطالب مرتبط: هزینه خانه سالمندان

سخن پایانی 

سالمندان باید با رضایت خود به این مراکز مراجعه کنند تا بتوانند زندگی آرامی داشته باشند. از این رو لازم است حتما آن‌ها را قانع کنید و با آن‌ها در رابطه با این موضوع صحبت کنید. در این مقاله سعی کردیم تا خانه سالمندان استان مازندران را در تمامی شهرها با ذکر جزئیات به شما معرفی کنیم. امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار دهیم. 

 

بیشتر بخوانید: پرستار سالمند در منزل

 

سوالات متداول

خانه سالمندان برای چه سالمندانی مفید است؟

کسانی که توانایی و وقت مراقبت از سالمندان خود را ندارند یا سالمند نیاز به مراقبت ویژه دارد، خانه سالمندان را میتوان به عنوان یک راه حل نگاه کرد.

تفاوت خانه سالمندان ارزان قیمت با دیگر خانه‌های سالمندان چیست؟
اگر سالمند شما نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای دارد، پیشنهاد میشود که در خانه‌های سالمندانی با امکانات بهتر برده شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا