A
اطلاعات کاربردی سالمندان

راهنمایی برای انتخاب رنگ موی سالمندان

راهنمایی برای انتخاب رنگ موی سالمندان یکی از موضوعاتی است که کمتر به آن پرداخته شده و افراد در این سن نیاز دارند تا با مطالعه یک مطلب تخصصی در این مورد بخوانند و رنگ موی مناسب خود را انتخاب کنند. در این سن موهای سالمندان به رنگ خاکستری متمایل می‌شود و اکثر سالمندان دوست دارند رنگ موی خود را عوض کنند و موهای خود را رنگ کنند. در انتخاب رنگ موی سالمندان علاوه بر اینکه باید دقت زیادی روی تناسب رنگ با چهره داشت، مفید بودن و مضر بودن آن برای موها و پوست نیز باید مورد توجه شما قرار گیرد.

با افزایش سن، رنگ موهایم را تیره‌تر کنم یا روشن‌تر؟

به عنوان یک قاعده کلی گفته می‌شود که رنگ موی سالمندان نباید اختلاف تناژ بیش از ۲ واحد از رنگ فعلی موها داشته باشد. بنابراین اگر موهای شما سفید شده بهتر است به دنبال انتخاب رنگ‌های روشن‌تر باشید.

رنگ کردن موها به صورت خیلی تیره یا خیلی روشن روی سن شما اثر منفی می‌گذارد و باعث می‌شود که شما پیرتر دیده شوید. با گذشت زمان پوست شما روشن‌تر می‌شود و نیاز به رنگ موی مناسب با این نوع پوست دارید. به همین دلیل است که گفته می‌شود رنگ‌های خیلی تیره را فراموش کنید و به سراغ رنگ‌های روشن‌تر بروید.

با کمک رندرهایی که قبل از استفاده از رنگ‌ها به شما نشان می‌دهند که چه شکلی خواهید بود می‌توانید ایده‌های جدیدی درباره رنگ کردن مو پیدا کنید و به بهترین شیوه موهای خود را رنگ کنید.

یکی از مشکلاتی که از طریق موهای مشکی به وجود می‌آید ایجاد سایه روی صورت و بیشتر دیده شدن چین و چروک روی صورت است.

انتخاب رنگ موی سالمندان بالای ۶۰ سال

برخی افراد سالمند می‌خواهند موهای خاکستری خود را حفظ کنند. به این افراد توصیه می‌شود که از شامپوهایی با تناژ آبی یا بنفش استفاده کنند تا ضمن حفظ رنگ خاکستری زیباتر به نظر برسند. داشتن موهای خاکستری با تناژ زرد معمولا مورد پسند اکثر افراد قرار نمی‌گیرد و به سالمندان توصیه می‌شود تا موهای خاکستری با تناژهای نزدیک به آب داشته باشند.

استفاده از رنگ مویی که بتواند در کنار دادن رنگ مناسب به موها مواد مغذی مورد نیاز آن را نیز تامین کند یکی از مواردی است که باید مورد توجه شما قرار گیرد. وجود مواد مغذی در مواد سازنده رنگ‌ها علاوه بر این که باعث سلامت بیشتر موهای شما می‌شود به آن‌ها جلوه طبیعی می‌دهد و سبب جذابیت شما می‌شود.

امروزه در تولید رنگ‌دانه‌ها پیشرفت زیادی به وجود آمده و شما می‌توانید در بین انواع آن مواردی را انتخاب کنید که رنگ دانه‌های مقاوم‌تری دارند و برای مدت طولانی می‌توانند موی شما را به حالت رنگی نگه دارند. عمر ۶ تا ۸ هفته‌ای برای رنگ مو معمولا یک عمر خوب است که در انتخاب رنگ می‌تواند مورد توجه شما قرار گیرد.

بهترین رنگ مو برای زنان بالای ۵۰ سال چیست؟

ایجاد تضاد رنگی در بین رشته‌های مختلف مو از روش‌هایی است که می‌توانید با کمک آن موهای خود را جذاب‌تر کرده و باعث درخشندگی و شفاف شدن پوست صورت خود شوید. این نوع رنگ کردن موها باعث می‌شود تا چین و چروک روی صورت به چشم نیاید.

زیتونی و نسکافه ای از رنگ‌هایی هستند که به عنوان رنگ موی سالمندان می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

هایلایت کردن قسمتی از رنگ کردن مو است که در آن رگه‌هایی از رنگ‌های خاص را در بین رنگ اصلی مو ایجاد می‌کند. استفاده از هایلایت می‌تواند ظاهر جذاب‌تری را برای زنان بالای ۵۰ سال ایجاد کند. در صورتی که می‌خواهید متفاوت از هم سن و سال‌های خود دیده شوید، می‌توانید از هایلایت استفاده کنید و رنگ مورد علاقه خود را به صورت رگه‌ای در بین موهای خود وارد کنید.

در صورتی که توناژ گرم با پوست معمولی دارید می‌توانید از تکنیک جدید رنگ کردن موی سالمندان آمبره طلایی بهره ببرید. در این روش قسمت پایینی موها روشن‌تر از قسمت‌های بالاتر رنگ می‌شود. این کار باعث می‌شود تا حجم صورت و موهای شما بیشتر به نظر برسد. در این روش باید سعی شود بین قسمت‌های روشن و تیره موها تناسب خوبی برقرار گردد. رنگ بلوند طلایی روشن نیز از جمله رنگ‌هایی است که افراد با این نوع از پوست می‌توانند آن را به کار ببرند.

درصورتی که پوستی معمولی با تناژ سرد دارید توصیه ما به شما استفاده از رنگ سیاه طبیعی است. پوست‌های تیره با توناژ سرد نیز می‌توانند از رنگ موی شکلاتی استفاده کنند.

انتخاب رنگ موی سالمندان برای جوان‌تر به نظر رسیدن

با گذشت سن و سال موهای شما بافت درشت‌تری پیدا می‌کنند و رنگ‌هایی که در دوره جوانی برای رنگ‌آمیزی موهای خود استفاده می‌کردید نمی‌توانند به خوبی موهای شما را بپوشانند. به همین دلیل توصیه می‌شود برای رنگ کردن موهای خود از رنگ‌هایی با رنگ دانه‌های بیشتر استفاده کنید.

کرم‌های ضد آفتاب رنگی و استفاده از مرطوب کننده‌های پوست از جمله مواردی است که برای داشتن پوستی زیبا و جوان می‌توانید به آن تکیه کنید. کرم‌های ضد آفتاب علاوه بر این که جلوی آسیب رسیدن به پوست از طریق اشعه‌های فرابنفش را می‌گیرند می‌توانند به عنوان مواد آرایشی نیز به کار روند و چهره شما را زیباتر کنند.

شامپوهای رنگساژ آبی می‌توانند به شما کمک کنند تا تناژ رنگ شما بنفش نشود. شما می‌توانید از این شامپوها ماهی یکی یا دوبار استفاده کنید.

کدام مدل مو باعث می‌شود جوان‌تر به نظر برسید؟

افراد سالمند در طول زندگی خود توانسته‌اند انواع مختلف مدل‌ها را امتحان کنند و یک مدل موی خوب را برای خود برگزینند. در این بین ممکن است چنین افرادی بخواهند با مدل‌های جدیدتر نیز آشنا شوند و با استفاده از این مدل‌ها خود را جوان‌تر نشان دهند.

در صورتی که به مدل‌های موی کوتاه عادت کرده‌اید بهتر است به مدل‌های بلند هم فکر کنید. مدل‌هایی که پیشانی شما را می‌پوشانند می‌توانند جوان‌تر نشانتان دهند. به طور مثال مدل موی چتری می‌تواند کل پیشانی شما را بپوشاند و چین و چروک پیشانی را پنهان نماید. با ریختن موها تا نزدیکی‌های ابرو چشمان شما درشت‌تر نشان داده می‌شود و این خود یکی از عوامل زیباتر شدن شما خواهد بود.

در صورتی که موهای کم پشتی دارید می‌توانید از روش اکستنشن مو استفاده کنید. در این روش به صورت حرفه‌ای رشته‌هایی از مو در بین موهای اصلی شما اضافه می‌شود. با کمک این روش می‌توانید بدون نیاز به رنگ‌های شیمیایی موهای خود را به صورت هایلایت در بیاورید. در این روش امکان افزودن طول و حجم موها وجود دارد. اگر به این روش علاقه‌مند نبودید انتخاب مناسبی از رنگ موی سالمندان داشته باشید.

استفاده از کلاه گیس نیز از روش‌هایی است که با بروز ریزش مو به شما توصیه می‌شود. با این کار شما می‌توانید به انتخاب خود رنگ و مدل موی خود را انتخاب کنید.

اگر موهایم خاکستری رنگ شود آیا پیرتر به نظر خواهم رسید؟

با اینکه تعداد زیادی از سلبریتی‌ها وجود دارند که علی رغم دارا بودن موهای خاکستری ظاهر جذابی دارند برخی از سالمندان از خاکستری شدن موهایشان هراس دارند. تصور این که با خاکستری شدن موهایتان شما پیرتر به نظر می‌رسید امروزه صحیح به نظر نمی‌رسد.

در صورتی که فکر می‌کنید رنگ خاکستری به پوست یا چهره شما نمی‌آید باید بگویم که برای هر نوع پوستی مواردی از مثال نقض وجود دارد که موی خاکستری دارند و خیلی هم زیبا هستند.

لازم به ذکر است که خاکستری رنگ شدن موهای شما ارتباط زیادی به تغذیه و شرایط محیط ندارد و ژن شما تعیین می‌کند که چه زمانی موهای شما تغییر رنگ دهند.

داشتن موهای خاکستری نیازمند آن است که ۶ تا ۸ هفته یک بار نوک موهای خود را کوتاه کنید. این کار از به وجود آمدن حالت آشفته در موهای خاکستری در رنگ موی سالمندان جلوگیری می‌کند. استفاده از شامپوهای دارای آنتی اکسیدان و نرم کننده‌ها باعث می‌شود تا نور خورشید و اشعه فرابنفش آن باعث خشک شدن و بد حالتی موهای شما نشود. شستن مرتب موها از تجمع انواع مواد زاید و مضر در روی آن‌ها جلوگیری می‌کند.

برای جلوگیری از به وجود آمدن تناژ زرد در موهای خاکستری خود می‌توانید از شامپوهای رنگساژ نقره‌ای هر دو هفته یکبار جهت کف‌مالی موهای خود استفاده کنید.

اسپری‌های براق‌کننده می‌توانند از وز شدن موهای شما جلوگیری کنند. در انتخاب براق‌کننده‌ها باید دقت کنید که الکل نداشته باشند؛ الکل می‌تواند باعث خشک شدن موهای شما شود.

پوشیدن لباس‌های نقره‌ای و ذغالی برای خانم‌های با رنگ موی خاکستری کمک می‌کند تا جذاب‌تر به نظر برسند. ترجیحا از رنگ‌های زیتونی و بژ به عنوان لباس استفاده نکنید.

مطالعه بیشتر: تکنیکهای آرایش بعد از ۵۰ سالگی

منبع
hairstylecamptherighthairstylesgarnier

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا