A
اطلاعات کاربردی سالمندان

شغل گل فروشی در دوران بازنشستگی، با احساس­ترین شغل دنیا

شما جزء آن دسته از افرادی هستید که دوست داشتید زودتر بازنشسته شوید و برای آن برنامه­‌ریزی کرده‌­اید یا افرادی که بازنشستگی را تکرار روزمرگی می­‌دانند و آن­ را دوست ندارند؟ نظرتان با شغل گل فروشی در دوران سالمندی و بعد از بازنشستگی چیست؟

روز اول دبستان را به­ خاطر می‌­آورید؟ کمتر کسی وجود دارد که آن روز را از یاد ببرد. جدا شدن از مادر و امنیتی که از او می‌­گرفتید و وارد شدن به دنیای ناشناخته برای­تان ترسناک بود. اما همیشه دوران دبستان را شیرین­‌ترین دوره زندگی می­‌دانید و همواره برای دیگران از خاطرات آن تعریف می‌­کنید. ورود به روزهای بازنشستگی و کنار گذاشتن دوران کاری حرفه‌­ای شاید خوشایند نباشد، اما مطمئن باشید لحظات شاد و نابی را در پیش خواهید داشت.

اگر در سنین بالا دچار فرسودگی شغلی شدید، مطلب “فرسودگی شغلی و تاثیر آن در پیری” را قبل از شروع شغل جدید بخوانید.

بازنشستگی یعنی شروع فعالیت‌های جدید، پیشرفت همراه با آرامش

دوره بازنشستگی هم مانند تمام روزهای زندگی دارای لذت­‌های فراوانی است، اگر آن­‌ها را دریابید. برای این که این دوران را به شیرینی بگذرانید باید برای آن برنامه‌­ریزی داشته باشید. جواب­‌هایی برای این سوال داشته باشید که “روزهایم را چگونه بگذرانم؟” به ­دنبال جواب­‌هایی باشید که برای شما شادی‌­آفرین باشد. در وهله اول علاقه خودتان را درنظر بگیرید.

فکر نکنید که دوره بازنشستگی شما را از پیشرفت کردن بازمی‌­دارد. می‌­توانید به سرگرمی و علاقه‌­ای که سا­ل­‌ها آن­ را کنار گذاشته بودید مشغول شوید و درآمد داشته باشید.

می­‌توانید یکی از بهترین و پراحساس‌­ترین شغل­‌های دنیا را داشته باشید. گل فروشی شغلی است که روحیه لطیف شما را در دوره بازنشستگی ارضاء می‌­کند. همه انسان­های دنیا گل را دوست دارند و از دیدنش لذت می­‌برند، حال در نظر بگیرید در فضایی پر از گل و گیاه کار کنید. این بهترین حس دنیاست.

وجود گل و گیاه در هر محیطی می‌­تواند حس طراوت و تازگی را به محیط انتقال می­‌دهد. زمانی­ که در این فضا قرار می­‌گیرد، محیطی پر از گل و گیاه، عطر خوشبو و خنک گل­‌ها به شما احساس طراوت و شادابی می­‌دهد. کمتر شغلی پیدا می‌­شود که شما با مشغول بودن به آن این احساس را تجربه کنید، ولی یکی از مزیت­‌های گل فروشی تجربه این احساسات است.

شما به ­واسطه کار در گل فروشی با افراد زیادی آشنا می‌­شوید و می‌­توانید با آن­‌ها روابط دوستانه داشته باشید. این حس اجتماعی بودن برای شما بسیار مفید و ارزشمند خواهد بود.

حالا برای شروع شغل گل فروشی چه کاری باید انجام داد؟

برای شروع هر کاری باید در مورد آن تحقیق کرد. در مورد گل و گیاه چقدر اطلاعات دارید؟ چه کارهایی برای رشد دادن یک گیاه لازم است انجام شود؟ شرایط نگه­داری گیاهان چیست؟

تمام اطلاعات مربوط به گل فروشی را کسب کنید و سپس اقدام کنید. بی­‌گدار به آب نزنید. کسب تجربه یکی از مزیت­‌های کار کردن بوده که همگی آن را دوست داشته‌­ایم و روزهای بازنشستگی باز هم می‌­تواند برای شما تجربه آفرین باشد؛ اما این بار در مورد گل فروشی.

این که شما قبل از دوره بازنشستگی به چه کاری مشغول بوده­‌اید خیلی مهم نیست. هر شغل و فعالیتی که داشتید به مهارت­‌های شما اضافه شده است و آن مهارت‌­ها در گل فروشی به کار شما می­‌آید. مذاکره کردن با افراد، چگونگی ارتباط برقرار کردن با دیگران، حفظ ارتباط‌­هایی که ساختید و قوانین فروش، مهارت‌­هایی است که در گل فروشی باید از آن‌­ها استفاده کنید و آن­‌ها را رشد دهید.

تاثیر خلاقیت برای راه‌اندازی گل فروشی در سنین بازنشستگی

یکی از توانایی­‌های لازم برای این که یک گل فروشی خاص داشته باشید هنر خلاقیت­تان است. گل­‌آرایی مهارتی است که با داشتن خلاقیت به ­دست می­‌آید که باید آن را یاد بگیرید. اگر تا الان فکر می­‌کردید که با وارد شدن به روزهای بازنشستگی رشد و یادگیری متوقف می­‌شود با شغل گل فروشی باید بگوییم که سخت در اشتباهید.

چرا روزهای حرفه­‌ای­تان را دوست داشتید؟ در کنار درآمدی که برای شما می­‌ساخت احساس مفید بودن، پرتلاش بودن، تجربه کسب کردن، یادگرفتن و اجتماعی بودن از جمله حس­‌هایی است که شغل­تان برای شما به ارمغان می‌­آورد. شما می‌­توانید با داشتن شغل گل فروشی تمام این حس‌­ها را داشته باشید، لذت ببرید و درآمد خوبی کسب کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا